Gazlı Söndürme Sistemleri

Otomatik yangın söndürme sistemleri, binalarda hacim veya ekipman koruma amacı ile kullanılırlar. Bir işletmenin devamlılığını, imajını ve işletmeye ait kurumsal belleğin korunmasını sağlamak için hacmin kullanım amacına veya korunacak ekipmanın özelliğine bağlı olarak farklı gaz türleri ile çözümler oluşturulabilmektedir.
Gazlı söndürme sistemleri, lokal olarak tesis edilebildiği gibi merkezi yangın algılama ve uyarı sistemleri ile de entegre edilebilmektedir.

Binalarınızın yangın riski, hacimlerin veya ekipmanların yapı ve kurum için önemi ve özellikleri önereceğimiz sistem için belirleyici olmaktadır.

 • Korunacak hacimlerin veya ekipmanların kullanım amaçları, oluşabilecek yangın tipleri ne tür bir sistem kurulması gerektiğini belirleyen unsurlardır.
 • Patlayıcı veya parlayıcı ekipmanların bulunduğu hacimlerde, bilgi işlem, arşiv gibi bilgilerin depolandığı yerlerde, enerji toplama ve dağıtım noktalarında farklı gazlı söndürme sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadırlar.
 • Hacimlerde insan bulunması veya bulunmaması hangi sistemin kurulacağını belirleyen unsurlardan biridir.

Dünyanın önde gelen üreticileri tarafından imal edilmiş, onaylı gaz ve ekipmanlar ile, sistemlerinizi standartlara uygun yazılımlar kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Yangın riskiniz ve işletme devamlılığının önemi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

Gazlı söndürme sistemi ihtiyacınız için PLC’ye başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

 1. Tesisiniz ve işletmeniz incelenerek yangın riskiniz ve bir yangın anında işletmenize ait reaksiyon belirlenir.
 2. Gazlı söndürme sisteminin uygulanması gereken hacimler ve bu hacimlerin özellikleri belirlenir.
 3. Gazlı söndürme sistemi uygulanacak hacimlerde elektrik, mekanik ve inşai kapsamda diğer önlemler belirlenir ve raporlanır.
 4. Gazlı söndürme sistemi uygulanacak hacimlerdeki insan faktörü dikkate alınarak ve onaylı yazılımlar kullanılarak ihtiyaca cevap verecek en uygun çözüm sunulur.
 5. Geleceğe dönük genişleme ve tedarik açısından oluşacak ihtiyaçlar da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.
 6. Sistem montajından sonra, devreye almadan önce gaz sızdırmazlık testi ile güvenilir sistem kurulumu sağlanır.
 7. Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak güvenlik ve sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.
 8. Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.

Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Farklı ürün seçenekleri ile ihtiyaç duyduğunuz çözümleri üretiyoruz.

Komple anahtar teslimi çözümlerimiz için farklı ortamlar için farklı gazde yer alan gazlı söndürme sistemi ürün yelpazemiz sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında gazlı söndürme sistemlerinin yanı sıra sızdırmazlık testi ile de sistem kurulan hacimdeki güvenirliği de kontrol ediyoruz.

 • FM200 gazlı söndürme sistemleri
 • CO2 gazlı söndürme sistemleri
 • N2 gazlı söndürme sistemleri
 • Argon gazlı söndürme sistemleri